Co je ketonová dieta, a pro koho je vhodná?

Každý kdo se někdy snažil zhubnout, ví že existuje nespočetné množství diet, z nichž některé zabírají více, a některé zase méně. Při volbě diety je potřeba přihlížet k záměru, a také k časové náročnosti. Pro lidi, kteří chtějí zhubnout opravdu rychle, avšak nemají čas na složitou přípravu jídel, je pak nejvhodnější keto dieta https://www.bmikalkulacka.cz/keto-dieta.

nápis keto

Jak keto dieta funguje?

Tento druh redukční diety funguje jednoduše, a to tak, že vymezíte ze svého jídelníčku všechny živiny, které jsou snadným, rychlým, avšak nepraktickým zdrojem energie, a tělo si začne vyhledávat energii jinde, tedy ve vašich tukových zásobách. Dostáváte se tak do takzvané ketózy, kdy bez příjmu sacharidů, a jednoduchých cukrů, spotřebováváte vše, co jste nahromadili, tedy přebytečné tuky ve svém těle. Důležité je však nezapomínat na to, že když snížíte příjem sacharidů, musíte zvýšit příjem bílkovin, aby nedošlo k tomu, že vaše tělo bude čerpat chybějící energii ze svalové hmoty, namísto z tuků.

Je tato dieta bezpečná?

Rozhodně, avšak ne jako životní styl. Tuto dietu lze s klidem dodržovat i měsíce, pokud nebudete zapomínat na dostatečný příjem bílkovin, a dalších potřebných živin. Jedná se však o redukční dietu, která je zaměřena především na spalování, nikoliv na udržování hmotnosti. Pokud se však po jejím ukončení nevrhnete na sacharidy útokem, nemusíte se obávat jojo efektu.

Jak připravovat jídla podle keto diety?

Příprava jídel s omezením sacharidů a jednoduchých cukrů není nijak náročná, a pomohou vám různé kuchařky, ať už tištěné, či online. Pokud však chcete ušetřit i čas, můžete si zakoupit již hotové balíčky keto jídel, které nabízejí různé společnosti.

zdravé jídlo

Hlad? Nikdy!

Pokud se obáváte, že tento styl diety nezvládnete, a brzy se vrhnete na něco nezdravého, nemusíte mít strach. Ketonová dieta není založena na spoustě neslaných a nemastných jídel, naopak je velmi chutná a sytá.