Jak se naučit hrát na kytaru snadno a rychle

Hra na kytaru je ve společnosti oceňovaná dovednost. Téměř každá skupina, ať už se jedná o pracovní kolektiv, školní třídu nebo jednoduše skupinu přátel, se někdy rozhodne udělat si dobrodružný výlet do přírody, jehož součástí také bývají večery u táboráku. V ten moment, se odněkud vytáhne kytara, aniž by ji kdokoli přivezl z domu, a ten, kdo na ni umí hrát, se jí chopí. Mnozí si přesně tento obrázek pamatují z dětských let, kdy jako účastníci na podobné tábory jezdívali. Ať už se tedy chcete přenést zpátky do tohoto období nebo chcete uspokojit svou tvořivou touhu, hrát na kytaru se dá naučit i v dospělosti.

akustická kytara

Přesně pro Vás jsou dostupné online kurzy hry na kytaru pro samouky, které si předplatíte a následně jedete podle svého vlastního tempa, času a chuti. Jedním z takových je i Peťanův kurz. Ten obsahuje 8 lekcí, kterými Vás provede učitel společně se svou studentkou, která také patří mezi začátečníky. Proto pravděpodobně bude mít stejné otázky a stejné problémy, jako Vy, a o to pro Vás budou hodiny přínosnější. Pokud váháte, zda právě tento kurz pro Vás bude vhodná volba, zda Vám bude sedět styl výuky, učitel nebo třeba časová posloupnost jednotlivých hodin, je první lekce dostupná online zdarma. Podle ní si můžete vytvořit prvotní názor a rozhodnout se k nákupu. Pokud by i tak kurz nesplnil Vaše očekávání, během několika dní můžete zažádat o vrácení peněz.

hra na kytaru

V prvních lekcích se naučíte prstoklad základních akordů, a i několik písniček, které budete při své hře zároveň schopni zazpívat. Konečně se Vám osvětlí, jaké pohyby máte dělat pravou rukou a jak se správně držet rytmu. I když už máte všechny tyto činnosti již za sebou a neoznačili byste se za začátečníky, má Vám učitel ve výuce hry na kytaru Praha co nabídnout. Během několika týdnů bude spuštěn program, který má v několika lekcích posunout ve hře dál i pokročilejší diváky.