Praktický průvodce po Thajsku: Jak zažít příjemnou a klidnou dovolenou

Ještě před tím, než odjedete za vysněnou exotikou a překrásnými plážemi, připravte se na to, co vás čeká, až vystoupíte z letadla. Pokud plánujete cestu a snažíte se získat co nejvíce informací, jste u nás na správné adrese.
Thajsko má tři základní pravidla: nepijte místní vodu, smlouvejte za všech okolností, a cestujte zásadně lodí. Pokud se těchto zásad budete držet, neexistuje jediný důvod, proč byste neměli zažít dovolenou svých snů.

Smlouvat, smlouvat, smlouvat

V Thajsku nakoupíte všechno, pokud víte jak. Na tržištích objevíte všechno od zaručeně pravých Gucci sak až po rukodělné výrobky, jako ručně šité látkové tašky a šaty, nejrůznější keramiku a mnoho suvenýrů a cetek. Dokonce i oblečení a ovoce se zde prodává za cenu, o kterou musíte smlouvat. Nemusíte se stydět, stačí znát ta správná pravidla pro smlouvání. Anglicky se zde domluvíte bez nejmenších problémů.

–          Thajec nabídne cenu
–          Vy řeknete, že chcete polovinu ceny
–          Thajec svolí asi na osmdesát procent
–          Vy trváte na padesáti, nebo zvolíte šedesát procent původní ceny
–          Thajec nabídne dejme tomu sedmdesát procent
–          Vy zdvořile poděkujte, usmějte se a řekněte že nemáte zájem, otočte se a dělejte, že jdete pryč
–          Thajec na vás ihned začne pokřikovat vaši cenu, tedy asi šedesát nebo padesát procent ceny. Někdy jdou i pod vámi nabízených padesát procent, jenom abyste se vrátili
Nezapomeňte smlouvat všude, kde po vás chtějí peníze. Je jedno, jestli jde o výlet lodí, nebo lokální průvodce do džungle. Smlouvejte. Thajci to očekávají.

Lodí je to nejjednodušší

Nejrychlejší a nejvýhodnější. Ať už jsou to trajekty nebo výletní lodě, preferujte je. Jsou levnější a velmi pohodlné. Navíc se zde většinou podává občerstvení.
Pokud ale trváte na letadlech, využijte letů z Bangkoku přes ostrov Krabi, zvlášť pokud cestujete na západní ostrovy.