Vhodné bydlení nejen pro méně majetné

Ne každý si může dovolit standardní bydlení. Jsou zde ale alternativy, které nejsou tak drahé, a navíc jsou vhodné i k celoročnímu používání.

Vhodné bydlení nejen pro méně majetné

Je pravdou, že většina našinců si myslí na vlastní bydlení, ale rovněž je pravdou, že už nežijeme ve zlatých devadesátých a první léta nového tisíciletí jsou rovněž nenávratně pryč. V současnosti by se dala situace s byty přirovnat k extrémní krizi. Jednoduše řečeno, byty prostě nejsou, a to platí prakticky o všech standardních obytných nemovitostech. Je tak logické, že když už narazíte na něco, co by se vám líbilo, chtějí za to neuvěřitelné peníze. A ne každý má miliony odležené na bydlení. Navíc hypotéka také není často řešením, jelikož bankovní domy dnes už jednají v tomto ohledu daleko přísněji než dříve.

Kuchyně

Zdá se tak, že jedinou další relevantní možností je prostě jít bydlet do podnájmu. Nic proti tomu, nejedná se o nic špatného, ale už jen samotný fakt, že peníze házíte někomu jinému místo toho, abyste je cpali do svého, je dosti nepříjemný. Navíc podnájem, to je vždy nejistota.

Řešení

I tak ale existuje jedno řešení, které ale ne každému může být pochuti – levné mobilní domy. Jedná se o obydlí, která sice nemají dobrou pověst, ale to neznamená, že by ta byla vyloženě zasloužená. Samozřejmě, některé verze nejsou vhodné k celoročnímu bydlení, ale pokud dáte šancím mnohem modernějším typům, nejlépe těm úplně nejnovějším, velice rychle zjistíte, že co se týče komfortu i zabezpečení, klidně se tento druh obydlí může měřit s klasickými byty. V čem jsou ale domy na kolech daleko lepší, to je cena, která může být často i násobně nižší než cena běžného bytu. Samozřejmě zde hodně záleží na tom, kde je onen byt situován.

Poko

Hledáte chatu?

Ne každý hledá bydlení na celý rok. Někomu stačí najít si jen něco na léto. Letní chatky jsou v posledních letech docela hitem, ale jsou hodně drahé. V případě, že máte vlastní pozemek někde v přírodě, možná byste ho mohli využít a připravit k rekreaci. Stačí si v podstatě koupit některý z méně luxusních modelů mobilních domků a máte vystaráno. Takto se to běžně provozuje nejen u nás, ale hlavně v zahraničí.