Umění focení miminek

Narození miminka je velice vzácný okamžik. Patří k nejkrásnějším zážitkům celé rodiny. Čas bohužel nelze zastavit, novorozené miminko velmi rychle roste a tato neopakovatelná doba by určitě měla být zdokumentována. Právě tyto vzpomínky si můžeme uchovat na celý život ve formě ateliérových fotografií.
Focení na kožešině
Jak pořídit ty nejkrásnější fotky miminka a kdy je na to ten správný čas?
Novorozené miminko je nejvhodnější fotografovat od sedmého dne do dvou týdnů po narození. V tomto období nejvíc spinká, jen tak jej něco nevzbudí a má tendenci se choulit do poloh, v jakých bylo před narozením v bříšku maminky. Je možné bezpečně s miminkem manipulovat, v dalších týdnech věku by se mohlo vzbudit i při cvaknutí závěrky. Fotograf pak snadněji zachytí požadované a nezapomenutelné obrázky. Pokud stihnete přijít včas v tomto krátkém období a budete mít vyhrazený dostatek času, fotografování se stane velice příjemným a nenáročným zážitkem.
Je vhodné si tedy termín domluvit určitě ještě před porodem a následně si jej po porodu potvrdit. Průměrně doba fotografování zabere asi dvě hodiny. Jedná se ale o velmi individuální záležitost, kdy je třeba se řídit potřebami miminek, může se často stát, že se focení o dost prodlouží. Proto je dobré mít dostatečně velkou časovou rezervu.
Fotografie s rodiči
Miminka jsou focena, když spí. Ideální je dopředu lehce unavit. Ateliéry počítají s kojením či přebalováním, ve většině případů disponují klidným koutkem nebo vybavenou místností. Fotograf má na výběr z různých rekvizit jako jsou různé deky, košíky, kožešinky, světýlka, plyšové hračky a jiné prvky s dětskou tématikou. V případě, že máte zájem o nějaké speciální doplňky, je třeba se domluvit dopředu, ať je dostatek času na pořízení. Velmi oblíbené je i fotografování miminka s jedním rodičů, oběma nebo celou rodinou. Na oblečení se doporučuje bílé nebo černé tričko. Jestliže máte jiné specifické představy, nebojte se dopředu domluvit s fotografem.