Jak vybrat ten správný kolagen na pleť?

Kolagen je nerozpustná bílkovina, která je důležitou, nezbytnou a poměrně hojně zastoupenou součástí každého lidského organismu a savců. Základní jednotky kolagenu tvořené aminokyselinami v lidském těle zastupují necelých 30 % všech bílkovin.

Tvoří nedílnou součást pojivových tkání (vazivo, chrupavka aj.) a najdeme ji tedy v celém lidském těle – v kloubech a vazech, ale také v pokožce, vlasech i nehtech. Jedná se o přirozenou a potřebnou součást našeho těla ve všech systémech.

Péče o pleť

S přibývajícím věkem však produkce kolagenu klesá a je ho třeba aktivně doplňovat.

Jeho snížená produkce se u pleti projevuje tvorbou vrásek, snížením její pružnosti, u vlasů a nehtů jejich lámavostí. Stejně tak tomu je i u ostatních orgánových soustav a pohybového aparátu. Rozhodně vám vaše celé tělo bude vděčné za pravidelný přísun kolagenu, protože každým rokem jeho produkce v těle klesá zhruba o 1 % a např. za 20–40 let už je to celkem velké číslo.

Základní členění typu kolagenu je dle zdroje – hovězí, vepřový a rybí a dle kategorizace specifikací dělíme kolagen na I., II., III., IV. typ a další zejména dle výskytu a biologických specifik. Pro naši pleť, vlasy a nehty je nejvhodnější kolagen rybí. Pokud chcete doplnit pleti kolagen, vybrat jen rybí zkrátka nestačí.

Jaké jsou další důležité aspekty výběru nejlepšího kolagenu na pleť a vlasy?

V potaz je důležité vzít nejen složení, které je často kombinováno s dalšími pleti prospěšnými látkami, ale také zaměřit se na původ ryb, z nichž je kolagenový produkt vyroben, příslušné certifikace o nezávadnosti a bezpečnosti produktu a samozřejmě také obsah účinných látek. Jedině takto budete mít jistotu, že jde o skutečně nejlepší kolagen na pleť a že svému tělu tak dopřáváte jen skutečnou přírodní kvalitu.

Detail pleti

Kvalitní způsob zpracování zajistí dobrou vstřebatelnost do organismu a ve většině případů je užíván jako prášek namíchaný s vodou. Takto získáte pohodlný způsob užití, který vás v řádu několika dnů či týdnů odmění stále se zlepšující kvalitou vaší pleti, vlasů i nehtů. Pleť je důležitou částí našeho těla a je o ni třeba pečovat.