Jak vymazat zástavní právo k nemovitosti

Setkali jste se s pojmem zástava nemovitosti,ale nevíte jak takovou nemovitost z této zástavy vyvázat? Je to možné několika způsoby. Tak se na ně podíváme. Vyhlídli jste si krásnou nemovitost na kterou si brousíte zoubky. Finance Vám na ně, ale nestačí a je třeba si tyto finance někde získat. Mohou Vám je poskytnout banky nebo nebankovní společnosti oproti zástavě nemovitosti. V tomto případě to znamená, že po dobu než budete mít splacený dluh vůči společnosti,. která Vám půjčí peníze bude v zástavě držet Vaší nemovitost. Můžete dát i do zástavy jinou nemovitost než tu, kterou kupujete. Ale musí být ve Vašem vlastnictví a musí být v hodnotě půjčených financí.

nemovitsot

A proč zástavní právo? Pokud klient, který si půjčil peníze na nemovitost a opakovaně nesplácí své závazky použije banka nebo nebankovní společnost tuto nemovitost pro uspokojení svých závazků. Tedy tuto nemovitost prodá. Poté přichází druhá možnost, že jste narazili na nemovitost na kterou je uvaleno zástavní právo a vy byste si rádi tuto nemovitost koupili. A co s tím? Platbu, kterou použijete na koupi této nemovitosti musí být výslovně použito na splacení zástavy a vy si musíte hlídat, že to budete mít i tak to uvedeno ve smlouvě. Poté přichází vymazání v katastru nemovitostí.

smlouva

Jak nechat vymazat nemovitost ze zástavy

Jak bylo už uvedeno, tak vyvázání nemovitosti ze zástavy https://lightfinance.cz/pravni-sluzby/ probíhá buď celkovým splacením úvěru dlužníkem. Další je možností je, že dluh zaplatí nový budoucí majitel a požádá o vymazání zástavního práva k nemovitosti. U obou případech banka vystaví doklad o splacení a potvrzení zašle samozřejmě majiteli a poté i katastrálnímu úřadu. Ten má poté dnů na vymazání zástavního práva. Určitě je i důležité vědět, že ani zástavní právo k nemovitosti neunikne správnímu poplatku. Hodnota tohoto poplatku je dva tisíce korun. Pokud si nevíte rady zda si tak to nemovitost pořídit určitě je dobré si vyslechnout odborníka na financování bydlení a zvážit všechny možnosti financování nemovitosti.