A zase ta únava

V dnešní uspěchané době už je zcela normální, že se občas cítíme totálně bez energie, unavení, vyčerpaní a bez chuti do života. Ale víte, proč tomu tak je? Pouze malé procento z nás se snažíme vypátrat, co za tím vězí, Všichni tyto stavy připisujeme přepracování a stresu ze zaměstnání, ale napadlo Vás někdy, že právě ta únava může mít ještě mnoho dalších příčin?
spánek na lavičce
Únava se totiž dělí na dva hlavní faktory
psychická
fyzická
Jako primární faktory se uvádí malátnost, podrážděnost, vyčerpání, bolesti hlavy a zad, náladovost a další. Ale co všechno může únava zapříčinit?
změny vnímání
halucinace
zmatenost
deprese
žena v kroji

Příčin ale může být o mnoho více, než jen přepracování.
· Dehydratace
Je již dávno známo, že pokud nemáme dostatečný příjem tekutin, jsme potom malátní, nemáme energii a jsme neteční. Dehydrataci ale způsobuje také Vaše strava. Pokud totiž obsahuje hodně soli či pijete spoustu kávy a čaje, můžete být dehydratovaní i z toho. Sůl totiž na sebe váže vodu z Vašeho těla a kofein působí močopudně.
To, že jste dehydratovaní, poznáte snadno tím, že máte suchou pokožku a rty. Víte, kolik by zrovna Vaše tělo mělo denně přijmout tekutin? Vydělte svou váhu třiceti a hned máte výsledek v litrech, které Vaše tělo denně vyžaduje.
· Potřebné vitaminy a železo
Pokud nemáte dostatečný přísun masa a mléčných výrobků, může Vám chybět železo. Zkuste jej doplnit ořechy, rozinkami, listovou zeleninou či sušenými meruňkami.
Snažte se být více na slunci, abyste načerpali vitamin D, který je taktéž obsažen ve tvrdých sýrech neb máku či rybách.
· Uvolněte se
V dnešní době se snaží lidi stihnout spoustu věcí najednou. To se týká především žen, které musí zvládat zaměstnání domácnost a péči o děti najednou. Tyhle způsobuje tvorbu dopaminu v mozku. Jedná se o chemickou látku, která je spojena s vitalitou a dobrou náladou, ale je velice snadno spotřebovávána. Pokud je jí málo, vede to právě k depresím a vyčerpání.
Když už nevíte, jak dál, nechte se námi inspirovat, jak jednoduše dobít baterky , abyste se zase vrátili do pohody a život si dostatečně užívali.