Počkej si, až ti bude 40

Pokud si myslíte, že je dobré začít co nejdříve se svým vlastním byznysem, rychle zbohatnout, dobře žít, tak jste na omylu. Tedy alespoň podle tohoto miliardáře, který tvrdí, že mladí lidé bez zkušeností, kteří zakládají byznys, jsou naivní a často končí špatně. Čím to vlastně je?
úředník v kanceláři
 

  1. Nedostatek zkušeností
  2. Nedostatek sebereflexe
  3. Přílišná dravost
  4. Zbrklost

 
To všechno je časté u mladých lidí, kteří chtějí, pokud otevírají finanční společnosti, žít ten ŽIVOT. Tedy mít se dobře co nejdříve, vydělat miliony, ve 30 jít do penze a užívat si zbytek života na jachtě. Tak to ale nefunguje. Hlavně ve finančním světě. Často se stane, že zkrátka se obchod nevydaří, nevyjde to – a ztratíte hodně peněz hodně lidí, kteří nezapomínají a neodpouštějí. A už se to s vámi vleče. A ono udělat špatné rozhodnutí nemusí být nijak těžké, stačí pár chyb z nepozornosti, rychle to mít za sebou a máte na problém zaděláno.
 obchodní poradenství

Pohřebiště pracovitých

Spousta mladých lidí si hlavně na svou hlavu vezme hodně věcí, které poté nestíhají. Načež se to na ně začne kupit a pak se stane velký BUM, kdy se jim pomalu začne rozpadat svět. Celé to končí syndromem vyhoření, který vás zbrzdí na dlouhou dobu, zatímco váš dluh u lidí, jejichž peníze jste „projeli“ vás dostihne.
 
Nejdůležitější je – nejdříve něco zažít, a teď myslíme v byznysu, to znamená úspěchy a neúspěchy u velkých firem, učit se a zdokonalovat se. Naučit se číst v lidech a taky mezi řádky. Teprve potom, až si člověk projde dostatečným počtem špatných věcí, může uvažovat o tom, že to zkusí na vlastní triko.
 radost z výhry

Neuspěchat to

TO je hlavním heslem. Zkrátka nechtít zbohatnout ze dne na den, ale pomalu se vypracovávat, občas uskakovat a občas jít do rizika. Člověk se nejdříve musí tak trošku oplácat, aby mohl plácat ostatní. Pokud tedy o něčem takovém přemýšlíte, raději se nejdřív nechejte zaměstnat u některé z velkých firem, naberte zkušenosti, vychutnávejte si ten pocit, kdy to za vás odnese někdo jiný, než se sami ponoříte do té louže.