Koupejte se doma

Horko, silné sluneční paprsky a nesnesitelné dusno každý rok vyženou na koupaliště tisíce lidí, kteří hledají svůj kousek místa někde ve stínu u vody. Někdo si chce zaplavat, někdo se chce jen opalovat, a část lidí je spokojená s tím, že si jenom vlezou do vody. Jestli patříte do jakékoliv skupiny a chcete si i další léto užít příjemné chvíle u bazénu, můžete si pořídit svůj vlastní. Pokud máte zahradu, svoje přání o vlastním bazénu můžete realizovat velice snadno. Stačí si vybrat typ bazénu a zbytek už se vyřeší víceméně sám.

brýle u bazénu

Jaký bazén vybrat?
Na trhu je spousta bazénů z různých materiálů. Vůbec nejpoužívanějším materiálem je plast, který je vyvinut speciálně pro výrobu plastů. Je potřeba, aby bazén odolal nejen horku a mrazu v zimě, ale musí také odolat bazénové chemii. Dnes koupíte kvalitní bazény za dobré ceny. Jedním z nich je bazén obdélníkový, který má nejoblíbenější tvar. Existuje celá řada rozměrů, ze kterých si můžete vybrat.

Obecně platí, že čím víc lidí bude v bazénu najednou, tím větší bazén bude potřeba. Pro svou soukromou potřebu ale většina lidí volí běžně velký bazén. Musíte počítat i s tím, že bazén se musí udržovat. S objemem bazénu vzrůstá spotřeba chemie, jako je sůl, různé vonné esence a čistící přípravky. A samozřejmě čím větší spotřeba, tím větší cena.

žena v bazénu

K bazénu budete potřebovat i schůdky, a případně doplňky jako je žebřík, přelivy a nebo osvětlení. Výrobců bazénů je dnes mnoho, proto je potřeba vybírat podle referencí. Jedině tak si vyberete spolehlivou firmu. Když začnete bazén řešit už teď, určitě se toto léto budete koupat ve svém vlastním bazénu, u kterého se nebudete muset mačkat s desítkami cizích lidí. Dopřejte si luxus vlastního bazénu, který bude jen a jen váš. Kromě bazénu si musíte připravit i pozemek, pokud si vyberete zapuštěný bazén. Právě zapuštěné bazény jsou oblíbenější.