Kam uložit svoje věci?

Bylo by ideální, kdyby si člověk mohl dopřávat takový byt či dům, do kterého by se mu pohodlně vešly všechny věci, jež v průběhu dosavadního života získal. A nejlepší by bylo, kdyby naše byty byly nafukovací, aby se mohly přizpůsobovat tomu, jak nám věcí přibývá.

Jenže je daleko častější skutečností to, že nejen že se naše příbytky nemohou zvětšovat podle potřeby, ale ani jejich stávající rozměry nejsou zrovna veliké. A proto je daleko složitější řešit otázku, kam to všechno dáme.
ruličky z ručníků

Protože se nejednou jen velice neradi loučíme s kdečím, včetně haraburdí, na které už po léta nikdo nesáhl a které sotva nalezne upotřebení i v budoucnu. A toto spolu s užitečnými věcmi tvoří učiněnou hromadu všeho možného, o čem si vesměs po vzoru Nerudy říkáme ono slavné ?

Něco se nám podaří třeba nanosit na půdu, něco sneseme do sklepa (samozřejmě pokud tyto máme), ale pořád toho vesměs zůstává dost a dost. A kam s tím, co nikam neodnosíme proto, že je to třeba drahé a někdo by nám to ze špatně zajištěných společných prostor mohl ukrást, nebo co nelze uskladnit mimo byt proto, že by to podlehlo zkáze, poškodilo se, bylo ohlodáno myšmi, zaneřáděno holuby či jinak znehodnoceno?
vyžehlené povlečení

Nezbývá, než nad tím hloubat až do doby, než nám dojde, že zkrátka nezbytně potřebujeme

a) vestavěné skříně

b) úložné prostory ve válendách a dalším čalouněném nábytku

c) podhledový strop

d) skříňky ve výklencích nebo pod stropem

Nejlepším řešením, jež je v tomto případě k mání, jsou zřejmě vestavěné skříně. Protože si tyto můžeme nechat vyrobit od odborníků klidně i na míru, a to i do atypických prostorů, lze jimi zaplnit každý vhodný prostor. A v kombinaci s úložnými prostory v sedačkách, pohovkách, postelích a podobně tak má normální domácnost přinejmenším o polovinu starostí míň.
rukávy košilí

To ostatní, tedy dvojitý strop ideální k naplnění momentálně neužívanými předměty či skříňky přisedající ke stropní ploše a neubírající tak místo na zemi, je pak vhodné především do bytů s vyššími stropy, to aby se kvůli těmto úpravám nikdo z obyvatel či návštěvníků takového příbytku nemlátil bez přestání do hlavy.

Vždycky je tu tedy cesta, jak ‚zazdít‘ hromadící se věci. Chce to jenom trochu pouvažovat a hledat. A kdo hledá, najde.