Jak vizuálně zvětšit pokoj – 6 tipů

Ne každý má to štěstí, že žije v bytě či v domě s velkými pokoji. Naštěstí existuje několik tipů a triků, které vám mohou tyto místnosti vizuálně zvětšit. A někdy to není ani žádná velká práce. Obvykle stačí kbelík barvy nebo několik ozdobných předmětů, aby místnost vypadala větší. Nevěříte tomu? Pak se přesvědčte sami. Budete se divit, jaké změny jsou třeba, aby místnost by působila větším dojmem.
3d vizualizace kuchyně

Tip 1: zrcadla zvětšují. S pomocí zrcadel můžete vizuálně zvětšit svůj byt. To je samozřejmě vhodné zejména pro místnosti, které jsou velmi malé a ve kterých se cítíte velmi omezeně. Zrcadlo umístěte ve strategicky významné poloze. Možná pro něj použijete roh. Tam, kde je zrcadlo, může místnost vypadat mnohem větší. Zrcadlo je navíc skvělým dekorativním objektem.

Tip 2: světlá barva na stěnách.S určitou barvou můžete také vytvořit místnosti vizuálně větší. Chladné, světlé tóny zprostředkují pocit prostoru. Stěny se svislým pruhovým vzorem způsobí, že místnost vypadá vyšší. Pro úzkou, dlouhou místnost by měly být krátké stěny natřeny tmavší barvou než stěny. Nízký strop by měl být natřen bílou barvou, ta místnost získá vizuálně na výšce.

Tip 3: světlý nábytek. Při výběru nábytku byste měli vždy zvolit světlý odstín. To platí jak pro regály a nástěnné jednotky, tak i pohovky a další čalouněný nábytek

Tip 4: velké obrazy. Obrazy mohou vizuálně zvětšit místnost. Měli byste se však vždy spoléhat na výtisky velkého formátu s jednoduchým rámečkem. Na druhou stranu několik menších snímků způsobí, že místnost působí těsně.

váza u okna

Tip 5: mnoho světelných zdrojů. V jedné místnosti umístěte různé zdroje světla. Mnoho světelných zdrojů s různými úrovněmi jasu činí místnost větší. Aby bylo možné plně využít přirozeného světla, měli byste použít světlé záclony.

Tip 6: velké dlaždice. Rozhodněte se pro velké dlaždice na stěnách a podlaze. Můžete tak ideálně opticky zvětšit svou malou koupelnu nebo kuchyňku.


Pokud máte ve svém domě nebo apartmánu jen malé pokoje, můžete pomocí našich tipů rychle a snadno zajistit, aby vypadaly vizuálně větší. Měli byste měli věnovat pozornost také pořádku. Pokud se v okolí nachází i malý nepořádek nebo něco rušivého, malá místnost vypadá chaoticky. Je proto důležité, abyste se ujistili, že tyto malé pokoje jsou vždy uklizené.