Dřevěné podlahy z masivu: víte, jak o ně správně pečovat?

Mnoho lidí investuje do dřevěných podlah v prvé řadě z toho důvodu, že velmi dlouho vydrží, jsou odolné, neprošlapou se jako koberce, a samozřejmě dodají bytu eleganci a nádech luxusu. Samo sebou to s sebou nese i teplo domova, jelikož dřevo je velmi vhodný materiál pro domov, který je třeba daleko od přírody, ale alespoň ta dřevěná podlaha člověku dává pocit souznění.
truhla před gaučem
Co jsou největší výhody podlah z masivu?
1. Jsou estetické
2. Jsou odolné vůči mechanickému poškození
3. Jsou vysoce kvalitní
4. Je to investice na mnoho let i desetiletí
textura dřeva

Jaké jsou největší nevýhody podlah?
Pokud se o ně nesprávně staráte, může se stát, že vytvoří „jizvy“, tedy prasklin a pukliny. Také se samozřejmě stává, že dojde k poškození dřeva, což ale není tak složité napravit. Buď jednu desku prostě nahradíte, nebo můžete, při drobnějších úrazech, použít speciální tmel a prasklinu nebo uštípnutý kus dřeva zacelit.
Pamatujte, že podlahy nesnesou ani velkou vlhkost, ani příliš velké sucho
Investujte do dřeva, které je řádně vysušeno a impregnováno
Vždy volte podlahy z tvrdého dřeva
voskovaná podlaha

Jaké jsou největší mýty ohledně podlah?

1. Nejsou vhodné do kuchyně nebo koupelny
Pokud použijete správně upravené dřevo, které je dostatečně impregnované a odolné vůči vlhkosti, není vůbec problém v tom, mít dřevo v kuchyni, ba dokonce v koupelně. Musíte ale dbát na to, že dřevo musí být tepelně zpracované.
2. Do podlahy se může dát hmyz
Ne, to opravdu není možné. Dřevo je upravené tak, aby bylo pro hmyz dá se říct nechutné. Pokud vsadíte na kvalitní povrchové úpravy, nehrozí, že by vám podlahu nějaký hmyz nakousnul.
3. Dřevěnou podlahu nelze vytopit
Ani to není pravda. Můžete pod dřevěnou podlahu instalovat podlahové topení, ovšem musíte se o tom ujistit u výrobce. Není to ale většinou nutné, neboť dřevo nasává teplo přirozeně.