Finanční tipy pro podnikatele

Finanční tipy pro podnikatele

Jako podnikatel máte přirozeně s penězi mnohem více starostí než obyčejný zaměstnanec. Naopak ale na rozdíl od něj máte možnost o svém kapitálu lépe rozhodovat. Zákon podnikatelům umožňuje si spoustu věcí napsat do nákladů a platit tak podstatně menší daně. Zatímco zaměstnancům se daně, sociální i zdravotní pojištění strhnou z platu ještě dříve, než zaměstnanci dostanou své peníze, tak podnikatelé tu mají více možností.

Je dobré si nastudovat, co přesně do nákladů můžete zahrnout, a co naopak ne. Podle toho se můžete lépe rozhodovat, co do firmy pořídit, a co raději oželíte. Někdy se bavíme jen o maličkostech, jako například, že svým zaměstnancům můžete pořídit (a připsat si do nákladů) jen obyčejnou vodu, ale slazené limonády musíte platit ze svého. Ale někdy se jedná o mnohem podstatnější položky, které jsou v účetnictví hodně znát.

účetnictví firmy

Pokud máte jen malou firmu, tak můžete hodně ušetřit za pronájem kanceláří. Než fyzicky vlastnit nebo si pronajímat kancelář jen pro sebe nebo pár zaměstnanců, můžete si raději zaplatit virtuální sídlo Ostrava. Vyjde vás to výrazně levněji. Navíc pak vy i vaši zaměstnanci můžete pracovat z domova, čímž ušetříte za benzín a vaši zaměstnanci to jistě ocení.

S dnešními technologiemi je velmi jednoduché se se svými zaměstnanci spojit na dálku a pořádat online porady a meetingy. Ročně vám to ušetří opravdu velké peníze.

podnikatel

Do čeho naopak peníze raději dejte je pořádná reklama. Reklam je všude kolem nás spoustu, proto už nestačí mít jen nějaký billboard nebo pár internetových reklam. Tady si raději připlaťte za kvalitu, ať vás vaši potencionální klienti snadno najdou. Také správu webových stránek svěřte raději do rukou zkušených odborníků. Přehledné a dobře funkční stránky jsou totiž nepostradatelnou součástí vaší firmy. Často jsou tím prvním, co vaši zákazníci uvidí a podle čeho si o vaší společnosti udělají obrázek.