Cashback: šikovný nástroj, jak ušetřit s každým nákupem

Chtěli byste za každý nákup na internetu, ale také v kamenných obchodech zaplatit, ale zároveň získat část zaplacené částky zpátky? S cashbackem to není ničím nemožným. Jak napovídá samotný název, tento nákupní systém vám dá peníze zpět. Musíte ale nakupovat jen v určitých e-shopech a určitých kamenných obchodech.

peněženka v ruce.jpg

E-shop vs. kamenný obchod

Existují dva druhy cashbacků. Jeden můžete využít na internetu při nakupování online, druhý v běžných, kamenných obchodech. Každý funguje trochu jinak.

 


1.      Online nakupování

Úkolem poskytovatele cashbacku je přivést e-shopu nové zákazníky. Podíl z vašeho nákupu dostanou obě strany. Vy i poskytovatel cashbacku. Výhra je to proto pro všechny. Pro využívání těchto služeb se musíte jen zaregistrovat na webových stránkách cashbacku a nakupovat v e-shopech, které s tímto poskytovatelem spolupracují. Budete tak za každý nákup dostávat procenta z ceny zpět na váš “účet“. Po dosažení určité částky vám potom daný poskytovatel pošle částku na váš bankovní účet.


2.      Kamenný obchod

V normálním obchodě cashback probíhá trochu jinak. Na pokladně můžete po zaplacení požádat pokladní, aby vám vyplatila určitou částku v hotovosti. Právě v této oblasti právě teď došlo k velkým změnám, ale o tom až později.

platba kartou.jpg

Cashback v online prostředí

Podívejme se na příklady cashbacků, do kterých se můžete na internetu registrovat. Za registraci většinou získáte finanční bonus, stejně jako za přivedení nového zákazníka.


·         PlnáPeněženka.cz, Tipli, Alvarado.cz,


·         Refundo.cz, VratnéPeníze.cz nebo Ziskejte.cz.

 

Velké změny k lepšímu

Vybírat peníze prostřednictvím cashbacku v hotovosti mělo vždy svá pravidla a limity. Dříve jste museli zaplatit ve většině případů minimálně 300 Kč a vybrat jste mohli maximálně 1 500 Kč. Teď jsou možnosti širší. Kamenné obchody není zrušily minimální částku, kterou jste pro výběr museli zaplatit. A kromě toho si můžete vybrat až 3 000 Kč.