Instalatérům není mnohdy co závidět

Instalatérské řemeslo instalatérů v Ostravě https://rychle.eu/ patří k těm profesím, které mají co dělat v průběhu celého roku, a nemají nouzi o uplatnění na trhu. Jinými slovy, dobrý instalatér se uživí v každém městě či regionu. Jedním ze segmentů jejich práce je i čištění odpadů a kanalizací, a právě tato činnost rozhodně není důvodem k nějaké závisti. Spíše naopak.

instalatér při práci

Zanesený odpad na toaletě, to není záhon růží – v okamžiku, kdy se vám ucpe záchod a výkaly plavou v keramické míse, si dobře uvědomíte rozdíl mezi zahradníkem, který se stará o pěstování růží, a instalatérem. Čistit odpady v domácnosti mohou jen ti, co nejsou na zápach tak citliví, protože tu mnohdy dochází k situacím, při nichž se vám může zvednout žaludek.

instalatérské rozvody

Odpady v kuchyni také nevoní – prozatím jsme tu uváděli pouze odpady na toaletách, ale ucpaný odpad za kuchyňským dřezem, ten také nemá nic společného s kvetoucími fialkami. V odpadovém potrubí se rozmnožují bakterie, které produkují toxické sirné sloučeniny, a někteří lidé nejsou schopni zvládnout ani tuto práci svépomocí a volají na pomoc instalatéry. Při čištění je nutné mít k dispozici ochranné prostředky, zejména gumové rukavice, aby nedošlo k potřísnění rukou a kontaminaci bakteriemi pokožkou do krevního oběhu.

K zaneseným odpadům se vyjíždí i v noci – další nezáviděníhodnou vlastností práce instalatérů je udržování havarijní pohotovosti nonstop. Jinými slovy, tito lidé musí být k dispozici 24 hodin denně, i v noci, po celý rok. Práce v nočních hodinách je náročnější a ne každý ji může vykonávat. V noci se vyjíždí k těm nejzávažnějším událostem, které nesnesou odklad, např. úniky plynu, závady na topení v zimním období, úniky vody do zdiva a samozřejmě i zmiňované zásahy při zanesení odpadů a kanalizace. Instalatér tedy musí počítat s tím, že jej mohou někteří lidé „odvolat“ i od štědrovečerní večeře a ozdobeného vánočního stromku.

5/5 - (2 votes)