Časté problémy zadečku

Mnoho lidí po celém světě moc dobře zná příznaky hemeroidů. Tato problematika se týká jak mužů, tak i žen. Zejména lidí ve středním a pokročilém věku, ale začínají se mezi pacienty objevovat i mladí lidé například už kolem 30 let.
Jakmile člověk začne mít některé z příznaků, tak myslí hned na nejhorší, na operaci. Mnozí z nás ani netuší, že k žádné operaci nemusí dojít a že léčba se dá podstoupit i bez nepříjemných zákroků. Dokonce za odborníkem můžete přijít i bez lékařského doporučení. Nemusíte chodit k obvodnímu lékaři a svěřovat své problémy dalším lidem. Jakmile začnete mít příznaky, můžete ihned navštívit odborníka. Specialisté na tuto problematiku se nazývají proktologové.

zadek

V případě počátečních potíží je nezbytné navštívit lékaře okamžitě. Nejhorší, co pacient může udělat je, že se problémy nebude zabývat, nebo že si bude myslet, že to po nějakém čase odezní, či že je to normální. Nic z toho neplatí a vždy je nezbytné navštívit lékaře. Čím dřív pacient přijde k lékaři, tím snazší a jednoduší bude léčba. Neodkládejte návštěvu lékaře. Pacienti, kteří přijdou s prvotními příznaky, se mohou těšit na velice krátkou léčbu. Včasným reagováním vyřešíte hemeroidy pomocí několika krátkých lékařských zákroků a to jenom formou ambulantní metody. Nemusíte podstupovat hospitalizaci a být dlouhodobě v pracovní neschopnosti.

Správná, rychlá a jednoduchá léčba

Nemusíte se obávat operací a dlouhodobého ležení na lůžku. Hemeroidy se dají odstranit i velice šetrným způsobem. Často jde o naprosto bezbolestné metody. Ne chirurgické metody jsou pro lidi příjemnější a pro jejich život šetrnější. Nejsou provázeny bolestí, takže se rozhodně dopředu není čeho obávat. Po vstupním vyšetření odborný lékař určí metodu léčby a nejvhodnější způsob zákroku.

bikiny

Nejčastější příznaky

Mezi hlavní příznaky se řadí krev ve stolici. Jakmile si všimnete jasně červené krve ve stolici, může to být první příznak. Často jsou problémy doprovázeny také svěděním, mokváním nebo tlakem v konečníku. V případě, že se tyto počáteční příznaky budou opomíjet a pacient je nezačne léčit, pak problémy mohou dojít až do horšího stádia nemoci. Následně může dojít k výhřezu sliznice konečníku s hemeroidy navenek.